slika

Теодора Стојковић, ученица трећег разреда Балетске школе "Лујо Давичо", освојила је треће место на Великом конкурсу за средњошколце креативце, који организује Факултет савремених уметности.

Тема овогодишњег креативног конкурса била је СВЕТЛОСТ (SVETlost), a Теодора је награду освојила у категорији креативни текст.

Ученици средњих школа из целе Србије по утиску жирија показали су велику креативност и у осталих шест категорија: цртеж, слика, фотографија, дизајн, мултимедијални рад, аудио и видео форма.

Сви пристигли радови биће изложени на великој изложби 16. јуна у Галерији Факултета савремених уметности, која ће бити отворена у 17 часова. Изложба ће и ове године бити део традиционалне манифестације Дана савремених уметности, која ће, као и сваке године, обиловати уметничким догађајима током целог лета.