Велики број наших ученика је наставио школу и каријеру у иностранству, али сваки боравак у Београду користе да своја знања и искуства пренесу новим генерацијама. Овога пута гост предавач је била Тијана Прендовић. Тијана је ученицима четвртог разреда одржала мастер клас, а на заједничком часу другог, трећег и четвртог разреда одсека савремена игра пренела информације о могућностима даљег школовања у иностранству, признатим академијама, могућностима добијања стипендија, плесним компанијама и упознала их са каријером професионалног играча у земљама Западне Европе. На тај начин су наши ученици добили неопходне информације које ће им олакшати планирање сопственог професионалног развоја.

Након што је матурирала на одсеку савремене игре у Балетској школи Лујо Давичо, Тијана Прендовић је школовање наставила на Универзитету уметности у Амастердаму. Последњих десет година ради као слободан уметник пре свега у Холандији и Немачкој. Поред играчке каријере, бави се и педагошком праксом као професор савремене игре. Часови савремене игре Тијане Прендовић засновани су на специфичном приступу floor-work која укључује акробатске и атлетске елементе.

slika