Ове школске године балетска представа „Крцко Орашчић“ Петра Илича Чајковског, у кореографији Владимира Логунова, одржана је у два града, Крагујевцу и Чачку.

На сцени Књажевско-српског театра у Крагујевцу 22. и 23. децембра 2021. године ученици наше основне школе из поменутих градова заједно су са ученицима средње школе из Београда одиграли три представе. Припреме за представу трајале су два месеца, појединачним радом свака школа увежбавала је своју деоницу , да би се на генералној проби пред сам наступ спојили у једну целину. Упркос ванредним околностима и чињеници да су за припрему заједничког наступа имали само један дан, сви ученици су показали прави професионализам, велику жељу за игром и сценом , а своју радост и узбуђење поводом представе на најлепши начин исказали су својом изузетном игром.

Krcko
Krcko Krcko

У Дому културе Чачак балетска представа је одржана на великој сцени 25. децембра 2021. године.

Видео погледајте на Youtube kaналу: