International Dance Talent Competition Italy

Балетска школа "Лујо Давичо" захваљујући донацији финансирала је учешће на међународном такмичењу за ученике средње балетске школе за сва три одсека.

Такмичење International Dance Talent Competition Italy одржано је од 4. до 7. децембра 2021 године.

Алексић Оља

Радовановић Софија

Ученице одсека за класичан балет Радовановић Софија и Алексић Оља представиле су се варијацијама из балета Есмералда и Чајковски pas de deux и од многобројних у финалу ушле су међу 25 најбољих.

Ученици одсека савремене игре Дуња Лазаревић, Сташа Ивановић и Душан Бајчетић представили су се у кореографијама:

Today, кореографија Милице Бајчетић и Сташе Ивановић

Дуња Лазаревић

Three minutes without, кореографија Јакше Филиповца

Сташа Ивановић

Don Juan, кореографија Маше Колар

Душан Бајчетић

Ученица IV разреда Сташа Ивановић је учестовала у финалу и била сврстана међу 10 најбољих.

Ученик III разреда Душан Бајчетић је освојио трећу награду и стипендију за Ateneo della danza, intensive summer school Siena - Italy.

Игре из Крајиштанске котлине

Ученици IV разреда

Ученици IV разреда одсека за народну игру освојили су прво место!

• Анђела Весић
  • Ангелина Драгић