РТС у сарадњи са Веслачким клубом Црвена звезда сваке године организује манифестацију Веслај за своју школу у којој се такмиче матуранти београдских гимназија. На овогодишњем такмичењу, одржаном у Савском рукавцу, учествовали су и ученици и ученице четвртог разреда наше школе, којима је ово био први сусрет са веслачким спортом. Први и једини тренинг одржали су им професори са Факуклтета за спорт и физичко васпитање у просторијама Веслачког клуба Црвена звезда. Јединствени у оцени да им је учешће на такмичењу било незаборавно искуство и жељи да наставе да се баве веслачким спортом, наши матуранти су са великим ентузијазмом представили своју школу. Припремала их је и водила наставница Милица Бојовић.